top of page

HAREKETLİ GÜNEŞ KIRICI SİSTEMLERİ ve SUNSCREEN, TERRACOTTA CEPHE PANEL ve BAGUETTE KAPLAMA

ALCODEC CEPHE SİSTEMLERİ,GÜNEŞ KONTROL SİSTEMLERİ, KAYAR ve KATLANIR KEPENK SİSTEMLERİ, SUNSCREEN ve TERRACOTTA PANEL;BAGUETTE

Cephe sistemlerinde hareketli güneş kırıcı sistemleri,kayar güneş kırıcılar, kayar ve katlanır güneş kırıcılar, kayar ve katlanır kepenk, sunscreen, dış cephe perde ve jaluzi ( brisoley, external venetian blind ) ürünleri birer tasarım enstrümanı olarak kullanılmasının yanında güneş ışınlarının yönetilmesinde ve iç mekan ısı, ışık konforunda çok büyük rol oynamaktadır.

Cam teknolojisi günden güne değişmektedir, ancak cam özelliği ne olursa olsun ışık ve ısıyı kontrol edemeyeceği açıktır. Bu noktada hareketli güneş kırıcı sistemleri, dış cephe perde ve dış cephe jaluzi ( brisoley, external venetian blind ), fermuarlı perde, sunscreen, kayar kepenk, kayar katlanır kepenk ve panjur sistemleri devreye girmektedir. Aslında cephenin olmazsa olmaz parçalarından olan bu enstrümanlar mimari cephe özelliklerine göre şekillenmektedir.

Günden güne artan secondary facade yani ikincil cephe ventilated facade ve rainscreen facade yine hem tasarım anlamında hem de iç mekanda yaşayan, çalışan vs. kişilerin bulundukları ortam koşullarını iyileştirmede ve konfor yaratmada kullanılan sistemlerdir.

 

Alcodec, İsviçre firması Hawa ve Avusturya firması Hella ile yaptığı ortaklıklar sayesinde kayar ve katlanır güneş kırıcı kepenk/shutters, pergola, tente ve mimari membran / asma germe sistemlerine yeni bir soluk getirmiştir.Yeşil bina konseptine ve Leed,Bream gibi sertifika sistemlerine uygunluk ile büyük bir enerji tasarrufu sağlayarak konforlu mekanlar yaratmaktayız.

 

 

Sistemlerin hepsi Avrupa test merkezlerince test edilip onaylanmıştır. Bu sayede ürün ile ilgili rüzgar,su vb. dayanım ve ses olmayacağı garanti altına alınmıştır.

 

Hareketli güneş kırıcı sistemlerinde motorlu ve manuel shutter/kepenk olarak yapılabilmek ile beraber tüm bina otomasyonuna entegre olabilen sistemlerdir. Motor çözümlerinde Maxon Motors firmasinin ürünleri kullanılmaktadır. Maxon Motors uzay teknolojilerinede destek vermektedir. Ahşap, Aluminyum fin / blade, perforeli aluminyum, screen kumaş gibi malzemeler ile kombine edilir.

 

Kayar Kepenk/Kayar Panjur ve Kayar Katlanır Kepenk/Panjur çözümlerimiz ile binalarınıza estetik ve fonksiyonellik katarak istenmeyen güneş ısı ve ışıklarını dışarıda tutuyoruz. Manuel ve Motorlu Kayar Kepenk ve Katlanır kepenk opsiyonları bulunmak ile birlikte bina otomasyonuna tam olarak entegre olabilen sistemler sunmaktayız.

 

 

TerraCotta Baguette / Baget ve Sunscreen çözümlerimiz ile doğal malzeme olan terracotta tüpler kullanılarak secondary facade / ikincil bir sunscreen cephe oluşturulmaktadır.

 

 

 

Katlanır kepenk ve kayar kepenk sistemlerinin detayları, pegola ve tente, asma germe sistemleri ve terracotta sunscreen ürünleri ile ilgili Leed, Bream ve DGNB gibi yeşil bina sertifikasyon sistemi çin lütfen irtibata geçin.

Folding Shutters, Sliding Shutters,Kayar Panjur,Kayar Kepenk,Katlanır Panjur,Katlanır Kepenk, Pergola,Pergole,Tente,Güneş Kırıcı, TerraCotta Baguette,Terracotta Baget

 

ALCODEC HAREKETLİ GÜNEŞ KIRICI SİSTEMLERİ FOLDING SHUTTER / KAYAR KATLANIR KEPENK, SLIDING SHUTTER / KAYAR KEPENK SİSTEMLERİ

Hareketli güneş kırıcı sistemleri ,Kayar ve Katlanır Kepenk ve Kayar Kepenk / Folding and Sliding Shutter sistemleri cephe tasarımı ile bütünleşip sadece güneş kontrolü yapan bir ürün değil aynı zamanda cephe estetiğini tamamlayıcı sistemlerdir. Kayar Kepenk ve Kayar Katlanır Kepenk sistemleri motorlu ve manuel olarak kontrol edilmektedir. Panel detayları ve dolgu malzemesi; ahşap, aluminyum fin, aluminyum perforeli levha, fiberglass / cam elyafı kumaş gergi ve sınırsız renk seçeneği ile üretilmektedir.Hareketli güneş kırıcı sistemleri; Kayar kepenk ve kayar katlanır kepenk sistemleri ile ilgili detaylı bilgi için...

Kayar katlanır kepenk, motorlu katlanır kepenk,motorlu kayar kepenk
Kayar katlanır kepenk, motorlu katlanır kepenk,motorlu kayar kepenk
Kayar katlanır kepenk, motorlu katlanır kepenk,motorlu kayar kepenk
ALCODEC HAREKETLİ GÜNEŞ KIRICILAR / SUNSCREENS
Motorlu tente, pergola,pergole,otomatik raylı tente

Hareketli Güneş Kırıcılar

Sunscreens, Dış Cephe Gölgeleme Sistemleri

External Venetian Blind yani Dış MekanJaluzi uygulamalarının en önemli katkısı yüksek bir ısı bariyeri oluşturarak, iç ortam iklimini kontrol imkanı tanımasıdır. Slat / Slayt pozistonları istenilen açıya göre ayarlanabilmesi ürünün en önemli avantajı olarak ortaya çıkar. SMI / Standard Motor Interface motorları ile sun tracking / güneş takip kullanılması ile bina otomasyonuna %100 entegre olmakta ve çok hassas konumlanabilmektedir. 

Aynı zamanda dış cephe hareketli güneş kırıcılarına fiberglass screen kumaşından üretilmekte olan dış cephe perdeleride eklenebilir. Detaylar için...

Motorlu tente, pergola,pergole,otomatik raylı tente
Motorlu tente, pergola,pergole,otomatik raylı tente
ALCODEC TERRACOTTA PANEL, TERRACOTTA BAGUETTE (BAGET) ve CEPHE SİSTEMLERİ

TerraCotta Cephe Kaplamaları ve  TerraCotta Güneş Kırıcıların kullanıldığı binalarda ;

Isı Konforu, Görsel Konfor, Akustik konfor ve Hava Kalitesi üst seviyede olup enerji kullanım miktarlarını minimize eder.

TerraCotta ürünleri doğal bir malzeme olduğu için leed, bream gibi sertifikasyon sistemlerinde oldukça yüksek puanlar kazanarak hem binanız için sürdürebilirliği garanti altına almış hem de bina sertifakarınız konusunda oldukça yüksek puanlar kazanmış olursunuz.

 

Farklı projeler için farklı LEED sertifika sistemleri geliştirilmiştir:

 • LEED-NC: Yeni inşaat ve renavosyon

 • LEED-EB: Mevcut Binalar 

 • LEED-CI: Binada yaşayanlar için iç tasarım 

 • LEED-CS: Core-and-shell projects

 • LEED-H: Evler 

 • LEED-ND: Mahalle Gelişimi

Bu sistemin puanlaması 6 kategoride yapılır: 

 • Sürdürülebilir Araziler (14 puan) 

 • Su kullanımında etkinlik (5)

 • Enerji ve Atmofer (17)

 • Malzeme ve Kaynaklar (13) 

 • İç Hava Kalitesi (15) 

 • İnovasyon ve Tasarım (4 artı 1 de tasarımda LEED sertifikalı profesyonel kullanmak)

Binalar dört ayrı alanda sertifika alabilirler:

 • Sertifika - 26 - 32 puan 

 • Gümüş - 33 - 38 puan 

 • Altın - 39 - 51 puan 

 • Platin - 52 - 69 puan  

Bu konular ile ilgili uzmanlarımızdan daha detaylı bilgileri isteyebilirsiniz.

 

 

Terra Cotta Cephe Kaplama ve Güneş Kırıcı Sistemleri ;

1. Ventilated Façades / Rainscreen Façades

Bir binada doğal havalandırma sistemi oluşturabilmek için bina cephesinin iki katman olması gerekir.

Çift cidarlı cephelerde iki cephe arasında hava sirkülasyonunun sağlanabilmesi için belli bir mesafe yaratılır. Aradaki bu boş alan, iç mekanla dış mekan arasında bir tampon bölge oluşturur. Bu tampon bölge kış aylarında ısı kaybını azaltırken, yaz aylarında doğal havalandırma ve güneş kontrol elemanları vasıtası ile fazla ısınmayı engeller.

2. Sunscreens / Güneş Kırıcı Sistemleri

Aktif güneş kırma ve parlamaya karşı koruma modern hususi ve ticari binalarda enerji tasarrufuna önemli bir katkıda bulunurken aynı anda bu binalarda ikamet edenlerin refahını da arttırır. Akıllı kontrol sistemleri rahatlık ve azami yarar sağlar.

3. Akustik Kaplama Sistemleri

TerraCotta akustik kaplamalar yüzme havuzu,tiyatro, sinema, ofisler, universiteler, okullar, spor salonları, araba park alanları, garajlar gibi ses yoğun ortamlarda kullanılmaktadır.

Kayar katlanır kepenk, motorlu katlanır kepenk,motorlu kayar kepenk
Kayar katlanır kepenk, motorlu katlanır kepenk,motorlu kayar kepenk
Kayar katlanır kepenk, motorlu katlanır kepenk,motorlu kayar kepenk
Kayar katlanır kepenk, motorlu katlanır kepenk,motorlu kayar kepenk
TerraCotta Cephe Kaplama
TerraCotta Güneş Kırıcı
TerraCotta Bina Kaplama
TerraCotta Cephe
Terracotta Sırlı Yuzey
TerraCotta Cephe Kaplama
TerraCotta Cephe Kaplama
TerraCotta Güneş Kırıcı
Terra Cotta Akustik Cephe Kaplama
TerraCotta Güneş Kırıcı
TerraCotta Cephe Kaplama
TerraCotta Baget
Terracotta Sırlı Yuzey / Glazed
TerraCotta Güneş Kırıcı
TerraCotta Cephe Kaplama
TerraCotta Cephe Kaplama
bottom of page